Zajęcia komputerowe

Darmowe programy które mogą nam być przydatne w domu i na zajęciach komputerowych.

 

SharePoint - Program Office SharePoint Designer 2007 oferuje zaawansowane narzędzia umożliwiające projektowanie interesujących i atrakcyjnie wyglądających witryn programu SharePoint oraz szybkie tworzenie aplikacji z obsługą przepływu pracy i narzędzi raportowania w platformie SharePoint — wszystko w zarządzanym środowisku informatycznym.

 

Photo Story - Program firmy Microsoft służący do tworzenia multimedialnych pokazów zdjęć, udostępniany bezpłatnie w ramach programu Dodatki dla oryginalnego systemu Windows. PhotoStory jest kierowany do domowych użytkowników, którzy chcieliby posiadane zdjęcia (np. z wakacyjnego wyjazdu) zaprezentować w atrakcyjnej formie "multimedialnej opowieści".

 

PhotoFilter - edytor graficzny dostępny za darmo. Program nie posiada takich możliwości jak np. Photoshop, ale może być doskonałym narzędziem dla początkujących grafików. PhotoFiltre posiada sporo narzędzi, bogatą gamę filtrów oraz wtyczek rozszerzających funkcjonalność.

 

OpenOffice - OpenOffice.org to pakiet biurowy działający w wielu systemach operacyjnych i środowiskach, z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, urzędach i szkołach.

 

Inkscape - Znakomity i bezpłatny program do tworzenia grafiki wektorowej. Aplikacja obsługuje wiele formatów, a w tym utworzony przez W3C format SVG (statyczny jak i animacje)Inkscape posiada wygodny interfejs i wiele funkcji do rysowania kształtów, krzywych, pisania tekstu, potrafi także wykorzystywać różne formaty grafiki rastrowej, przezroczystości i wiele innych. Coraz lepszy darmowy odpowiednik Corela.

 

Gimp - GIMP to darmowa aplikacja, którą z powodzeniem można wykorzystywać zarówno do zaawansowanej obróbki fotografii jak i do tworzenia grafik na potrzeby Internetu.

 

stat4u

Wszystkie prawa zastrzeżone zsplyski